Maškarní sdružení Milevsko, spolek pro udržování tradic v Milevsku

+420 608 638 757muzeum@milevskem.cz

Kam v Milevsku

Co navštívit během výletu za Milevskými maškarami v Milevsku

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

Naše město má pár zajímavostí, které doporučujeme navštívit, ale i náš region vám nabízí pár zajímavých míst nacházející se v okolí našeho města, která stojí za shlédnutí. Proto vás prostřednictvím naší nabídky zveme na jejich návštěvu.

Poutní kostel Jména Panny Marie

Poutní kostel Panny Marie představuje dominantu a zároveň i nejvýznamnější církevní památku obce Sepekov, která se nachází přibližně 5 km od Milevska.

Usedlosti v Květově

V Květově se nachází památkově chráněné roubené i zděné usedlosti jihočeské lidové architektury - tzv. jihočeského selského baroka.

Kostel sv. Bartoloměje (Červená II.)

Románský kostel založený v roce 1190 Zdislavou, matkou Jiřího z Milevska, od roku 1251 v držení kláštera premonstrátů v Milevsku.

Hrad Zvíkov

Zvíkov je hrad nad vodní nádrží Orlík u soutoku Vltavy s Otavou a leží přibližně 20 km od Písku.

Zámek Orlík

Jeden z nejvýznamnějších zámků v Jihočeském kraji, který se nachází u obce Orlík nad Vltavou v okrese Písek.

Kostel sv. Jana Křtitele a Panny Marie

Jedná se o pozdně gotickou jednolodní stavbu s pětibokým závěrem se sakristií na jižní straně a předsíňkou před západním průčelím, která se nachází v Seznamu kulturních památek v okrese Písek.

Tvrz Vlksice

Tvrz Vlksice je původně gotická, vodní tvrz. Stojí na jihovýchodním okraji návsi obce na vyvýšeném svažujícím se terénu.

Horní tvrz Kestřany

Areál kestřanských gotických tvrzí se skládá z hospodářského dvora, Horní a Dolní vodní tvrze a ranně barokního zámku. Toto seskupení čtyř původních šlechtických sídel na poměrně malé ploše je v naší republice unikát.

Tvrz Holešice

Prožijte chvíle volna a zábavy, které nabízí historická tvrz Holešice na Orlické přehradě. Uprostřed přírody středního Povltaví najdete ubytování i nepřeberné možnosti trávení volného času. Lokalita nabízí řadu způsobů zdravého aktivního odpočinku

Židovský hřbitov u Milevska

Židovský hřbitov je situován severovýchodně od města Milevska, u bývalé hájovny Židovna, a dnes spadá do katastru městyse Sepekov.

Zřícenina Dobronice

Zřícenina hradu Dobronice se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 m, 6 km od města Bechyně.

Zámek Bechyně

Zámek byl založen po r. 1268 na místě přemyslovského hradiště Přemyslem Otakarem II.

Kostel sv. Rozálie

Poutní kostel sv. Rozálie se nachází mezi obcemi Bernartice a Borovany v údolí lesa Mladého. Tato barokní stavba z konce 17. století patří sice oficiálně k Bernarticům, ale od Borovan je k tomuto poutnímu místu jen pár metrů.

Kostel sv. Prokopa

Jednou z dominant obce Chyšky je kostel, zasvěcený svatému Prokopu, jednomu z českých světců a ochránců české země, patronu horníků.

Kostel sv. Martina

Kostel sv. Martina je ačkoli nenápadnou, tak o to zajímavější trojlodní stavbou s presbytářem ve tvaru pěti stran osmiúhelníku.

Kostel Všech svatých

Kostel Všech svatých v obci Kovářov byl postaven v raně gotickém stylu koncem 13. století.

Kostel sv. Anny

Kostel sv. Anny je díky své nepřehlédnutelné věži považován za dominantu obce Veselíčko, malé vesničky ležící uprostřed malebné jihočeské krajiny 7 km jižně od Milevska.

Kostel Narození Panny Marie

Kostel Narození Panny Marie je zapsán v Seznamu kulturních památek v okrese Písek. Kostel se nachází na kopci uprostřed Kostelce nad Vltavou, a tak je považován za dominantu obce i okolí.

Kostel sv. Filipa a Jakuba

Kostel sv. Filipa a Jakuba v obci Předbořice je raně gotická stavba, která se připomíná v roce 1218, věž byla přistavěna v roce 1812 – dokládá to nápis na zvonové stolici: „Jakub Chanovský LP 1812“.

Kostel Navštívení Panny Marie

Kostel Navštívení Panny Marie v Lašovicích je tvořen jednolodní obdélníkovou stavbou s věží v západním průčelí.

Kovářovský židovský hřbitov

Židovský svahový hřbitov na úbočí Kovářské hůrky u obce Kovářov byl založen v první polovině 19. století.

Židovský hřbitov u Zběšiček

Hřbitov byl založen roku 1750. Nejstarší náhrobky jsou z doby založení a nejnovější z roku 1932.

Židovský hřbitov u Chyšek

Hřbitov byl založen na počátku 18. století a byl užíván do začátku 20. století. Poměrně velký hřbitov je ohrazen kamennou zdí a je poměrně prázdný.

X

Přihlášení do administrace