Maškarní sdružení Milevsko, spolek pro udržování tradic v Milevsku

+420 608 638 757muzeum@milevskem.cz

Další akce

Foto k článku Církevní rok pohledem loutek

Církevní rok pohledem loutek

Výstava představuje loutky, které jsou specifickým způsobem spojené s liturgickým církevním rokem.

Návštěvníci budou seznámeni s hlavními křesťanskými svátky, které se opakují v ročním cyklu a také se slavnostmi, které sice nejsou součástí církevních svátků, ale řídí se jimi. Skrze loutkovou tematiku jsou prezentovány slavnosti nejznámější a ve vztahu k lidové tradici také nejoblíbenější. Můžete se těšit na advent, masopust, vítání jara, Velikonoce nebo Dušičky.

Výstava zaměřující se na neobvyklé spojení loutek a církve je nainstalovaná v letním refektáři Muzea církevního umění plzeňské diecéze a je atraktivní nejen pro dospělé návštěvníky, ale i pro rodiny s dětmi.

Výstava vznikla ve spolupráci s Národopisným muzeem Plzeňska, pobočkou Západočeského muzea v Plzni, Maškarním sdružením, spolkem pro udržování tradic v Milevsku a Muzeem umění Olomouc.

K výstavě je připraven také doprovodný program pro dětské návštěvníky, který bude přístupný v rámci výstavy po dobu jejího konání. Součástí výstavy bude tvořivý loutkový koutek, ve kterém si návštěvníci budou moci vyrobit drobné loutky, masky nebo vybarvit originální omalovánky loutek. V koutku najdou nejrůznější kreativní materiál a na základě jednoduchých obrazových návodů si můžou vytvořit vlastní výrobky, které si odnesou s sebou domů, případně se inspirovat a výrobky si vytvořit doma.

Výstava je připravená Muzeem loutek v Plzni a Muzeem církevního umění plzeňské diecéze, pobočkami Západočeského muzea v Plzni. 


X

Přihlášení do administrace