Maškarní sdružení Milevsko, spolek pro udržování tradic v Milevsku

+420 608 638 757muzeum@milevskem.cz

O spolku

O Maškarním sdružení Milevsko, spolku pro udržování tradic v Milevsku

O Maškarním sdružení spolku pro udržování tradic v Milevsku

Ve sdružení se seskupili lidé, kteří udržují starou tradici milevských maškar. Nejdůležitější akcí pro nás je každého roku pořádání "Masopustního maškarního průvodu". Kromě toho zajišťujeme pro děti "Cestu pohádkovým lesem", "Mikulášskou nadílku", "Vánoční pastýřské troubení" a 30. dubna "Upalování čarodějnic". Máme velké množství kostýmů, rekvizit a masek, které využíváme při svých akcích a půjčujeme je zájemcům na karnevaly a maškarní plesy. Spolupracujeme s podobnými spolky v jižních Čechách a zúčastňujeme se jejich akcí.

horní řada : PhDr. Kálal Jiří, Ing. Václav Pavlečka, Tomášek Roman - pokladník

spodní řada : , Procházka Karel - předseda, Bc. Kratochvíl Vít - jednatel

Foto k Výbor maškarního sdružení 2014 - 2021

horní řada : Tomášek Roman - pokladník, Vlk František, Mošovský Jiří

spodní řada : PhDr. Kálal Jiří, Procházka Karel - předseda, Bc. Kratochvíl Vít - jednatel

Foto k Výbor maškarního sdružení 2012 - 2013

horní řada : Jankovský Karel, Poplštejn Karel, Pelich Jindřich, Mošovský Jan, Kašpar Antonín

střední řada : Bureš Josef, Kotápiš františek, Bělský Jaroslav, Pokorný Kamil - jednatel, Fleišman Jan, Rubner Leopold, Turek Rudolf

spodní řada : Dubský Bedřich, Čapek Václav, Kázecký Rudolf, Jeřábek Jan - předseda, Beneš Václav - pokladník, Uhlíř Jan

Foto k Výbor maškarního sdružení rok 1946

horní řada : Bureš Josef, Kašpar Antonín, Rubner Leopold, Jeřábek Jan - pokladník, Fleišman Jan, Beneš Václav

spodní řada : Kotápiš František, Pokorný Kamil - jednatel, Raibr Václav - předseda, Kázecký Rudolf, Dubský Bedřich

Foto k Výbor maškarního sdružení rok 1937

horní řada : Kázecký Rudolf, Dubský Bedřich, Rubner Leopold, Mrázek Antonín

střední řada : Uhlíř Jan, Kortan Stanislav, Suchan Václav, Fiala Karel, Jeřábek Jan

spodní řada : Cukr Jan, Grill Václav - jednatel, Princ Josef - předseda, Kofroň Jan - pokladník

Foto k Výbor maškarního sdružení rok 1934

Výbory maškarního sdružení 1946 - 1989

předseda:
Zdeněk Štěpánek
jednatel:
Vlastimil Votruba
předseda:
Zdeněk Štěpánek
místopředseda:
Rudolf Kázecký
jednatel:
Vlastimil Votruba
pokladník:
Jan Jahoda
předseda:
Rudolf Kázecký
předseda:
Rudolf Kázecký
pokladník:
Bohuslav Koutník
předseda:
Rudolf Kázecký
místopředseda:
Josef Kytka
jednatel:
Jan Jahoda
pokladník:
Bohuslav Koutník
výbor:
Jindřich Pelich, Jiří Hroch, Jan Zelenka, Bolek Beneš, Václav Votruba, Bedřich Dubský, Rudolf Zelinka, Čeněk Dlouhý, František Fleišman, Antonín Mrázek, Antonín Jeřábek, Jan Chvála, Novák z Janky, Karel Stehlík, Leopold Rubner
předseda:
Josef Kytka
místopředseda:
Rudolf Kázecký
jednatel:
Jan Jahoda
pokladník:
Václav Beneš
výbor:
Jindřich Pelich, Emanuel Keřka, Václav Holub, Josef Straka, Jan Mošovský, František Štěpánek, Čeněk Dlouhý, Antonín Mrázek, Leopold Rubner, Bedřich Dubský, Antonín Jeřábek, Rudolf Zelinka, Josef Veselý, Jaroslav Buriánek
předseda:
Čeněk Dlouhý - krejčí
místopředseda:
Rudolf Kázecký - soustružník
jednatel:
Jan Jahoda - úředník
pokladník:
Václav Beneš - zámečník
výbor:
Jindřich Pelich, Karel Poplštejn, Josef Veselý, Zdena Bauerová, Bedřich Dubský, Karel Stehlík, František Štěpánek, Antonín Jeřábek, Leopold Rubner, Jan Mošovský, Rudolf Zelinka, Jan Fleišman, Antonín Mrázek
předseda:
Josef Bureš
jednatel:
Čeněk Pekárek - úředník
pokladník:
Václav Beneš
předseda:
Josef Bureš
místopředseda:
Rudolf Kázecký
jednatel:
Karel Jankovský
pokladník:
Václav Beneš
výbor:
Jindřich Pelich, Jan Jeřábek, Bedřich Dubský, Karel Poplštejn, Jan Fleišman, Jan Mošovský, Leopold Rubner, Václav Čapek, Antonín Kašpar. Jaroslav Bělský, Rudolf Zelenka, František Štěpánek, Antonín Jeřábek
předseda:
Josef Bureš
místopředseda:
Rudolf Kázecký
jednatel:
Karel Jankovský
pokladník:
Václav Beneš
výbor:
Jindřich Pelich, Jan Jeřábek, Bedřich Dubský, Karel Poplštejn, Jan Fleišman, Jan Mošovský, Leopold Rubner, Václav Čapek, Antonín Kašpar. Jaroslav Bělský, Rudolf Zelenka, Ladislav Matějka
předseda:
Jan Jeřábek
místopředseda:
Rudolf Kázecký
jednatel:
Miroslav Hamáček
pokladník:
Václav Beneš
výbor:
Jaroslav Bělský, Josef Bureš, Bedřich Dubský, Jan Fleišman, Jan Mošovský, Jan Kotápiš, Kamil Pokorný, Karel Poplštejn, Leopold Rubner, Rudolf Turek, Karel Jankovský, Jan Uhlíř, Karel Fiala, František Kortan

Výbory maškarního sdružení 1862 - 1939

předseda:
Václav Raibr
jednatel:
Kamil Pokorný
předseda:
Václav Raibr - cukrář
místopředseda:
J. Kázecký - soustružník
jednatel:
Kamil Pokorný - úředník
pokladník:
Jan Kofroň - obchodník
výbor:
Jan Jeřábek, J. Dubský, Bohuslav Krejčík, J. Uhlíř, Josef Kocáb, J. Kotápiš, Leopold Rubner, Antonín Kašpar
předseda:
Václav Raibr - cukrář
místopředseda:
Jan Cukr - kovář
jednatel:
Kamil Pokorný - úředník
pokladník:
Jan Kofroň - obchodník
výbor:
Jan Jeřábek - strážník, J. Kázecký - soustružník, Bedřich Dubský - rolník, J. Uhlíř - krejčí, František Jelínek - krejčí, J. Kotápiš - košíkář, Václav Suchan - rolník, Josef Kocáb - domkář, Leopold Rubner - bednář
předseda:
Josef Princ
místopředseda:
Karel Fiala
jednatel:
Stanislav Kortan
pokladník:
Jan Kofroň
výbor:
Jindřich Pelich, Jan Jeřábek, Bedřich Dubský, Leopold Rubner, Antonín Kašpar, Kocáb, Zelenka, Grill, Beneš, Ospálek, Rása
předseda:
Josef Princ - zahradník
místopředseda:
Rudolf Kázecký - soustružník
jednatel:
Václav Grill - učitel
pokladník:
Jan Kofroň - obchodník
výbor:
Jindřich Pelich - malíř, Jan Jeřábek - strážník, Václav Suchan - rolník, Antonín Mrázek - domkář, Leopold Rubner - bednář, Bedřich Dubský - rolník, Jelínek - krejčí, Josef Masopust - krejčí, Stanislav Kortan - cukrář, Václav Beneš - zámečník
předseda:
Josef Princ - zahradník
jednatel:
Václav Grill - učitel
pokladník:
Jan Kofroň - obchodník
výbor:
Antonín Mrázek - domkář, František Macháček - hodinář, Jan Cukr - kovář, Rudolf Kázecký - soustružník, Jan Dvořák - soustružník, Václav Suchan - rolník, František Beneš - obchodník, Leopold Rubner - bednář, Zdeněk Dušek - autodopravce, Antonín Ryšavý - úředník, Karel Chramosta - úředník, Jan Jeřábek - strážník
předseda:
František Pokorný
místopředseda:
Karel Jeřábek
jednatel:
František Velát
pokladník:
Benda Zelenka
výbor:
Jan Uhlíř, Josef Šindelář, Karel Fiala, Štěpán Štěch, Karel Weiner, František Kříž, Jan Pekárek, Václav Majer
předseda:
František Pokorný
jednatel:
František Velát
pokladník:
Antonín Charvát
výbor:
Karel Jeřábek, Bedřich Lechnýř, Josef Šindelář, Benda Zelenka, Jan Uhlíř, Bedřich Svatek, Černohorký Antonín, Jan Novotný, František Kříž, Rudolf Kázecký, František Holan
předseda:
František Pokorný
jednatel:
František Velát
výbor:
Bedřich Svatek, Jan Jeřábek, Ladislav Duchoň, Václav Barda, Jan Uhlíř, Karel Jeřábek, František Kříž, Antonín Kázecký, Karel Bečvář, Jan Novotný
předseda:
František Pokorný
místopředseda:
Jan Škoda
jednatel:
Antonín Nedvěd
pokladník:
František Macháček
výbor:
Antonín Pelich, Ervín Hofman, Antonín Kázecký, Karel Bečvář
předseda:
Jan Beran - stavitel
jednatel:
Jan Lacina
pokladník:
Jan Škoda - knihař
výbor:
Antonín Pelich - malíř, Jan Rosol - ovocnář, Jan Flika - provazník, Jan Soldát - hrnčíř, Josef Fanta - soustružník, Václav Hejný - obuvník, Josef Dlouhý - zedník, Josef Šindelář - truhlář, Antonín Kázecký - řezník, Jan Houska - malíř, Stanislav Krejčík - malíř, Václav Raibr - cukrář
X

Přihlášení do administrace