Maškarní sdružení Milevsko, spolek pro udržování tradic v Milevsku

+420 608 638 757muzeum@milevskem.cz

Kam v Milevsku

Co navštívit během výletu za Milevskými maškarami v Milevsku

STÁLÉ EXPOZICE

I náš region nabízí pár zajímavých stálých expozic a muzeí, které se nacházejí buď přímo ve městě nebo v jeho nejbližším okolí a určitě stojí za shlédnutí. Proto vás prostřednictvím naší nabídky zveme na jejich návštěvu.

Muzeum milevských maškar

Chcete zažít něco nevšedního, užít si legraci? Navštivte Muzeum maškar, které je vhodné především pro děti i ty nejmenší, ale užije si zde legraci i starší generace.

Galerie M

Galerie M nabízí svým návštěvníkům komorní prostředí, které je vhodné na malé kulturní programy, slavnostní příležitosti jako předávání maturitních vysvědčení, specificky zaměřené besedy pro úzký okruh návštěvníků a podobné aktivity.

Milevské muzeum

Milevské muzeum je jedinečným místem, kde se snoubí historie, tradice i současnost. Ideální pro celou rodinu.

Teraristika Milevsko

Jedná se o malé soukromé zoo s ukázkami různých druhů plazů.

Dětský svět Hopsíkov

Interiérové dětské hřiště s posezením pro rodiče v příjemné kavárně.

Zážitkový prak Zeměráj

Zeměráj je přírodní park plný zážitků a poznání především pro děti, ale i pro dospělé, který se nachází nedaleko Kovářova.

Hravé peklo

Chcete se bát i hrát? Pak navštivte Hravé peklo v Bernarticích. Jsou zde čerti ryze české povahy. Všechny postavy jsou v životních velikostech.

Muzeum Božetice

Výstava se nachází v prostorách bývalého mlýna a nabízí expozici týkající se nejstarších řemesel mlynářství, pekařství a zemědělství. První zmínka o mlýně v Božeticích na Písecku pochází z první poloviny 16. století.

Prohledárium Vejrovského zemanství

Prohledárium Vejrovského zemanství je netradiční název, pod kterým se skrývá obecní muzeum tří obcí – Branic, Stehlovic a Veselíčka.

Akvárium Orlík nad Vltavou

Jedná se o soubor 18 akvárií s kolekcí sladkovodních ryb z českých vod a ryb Orlické přehrady.

Skanzen Vysoký Chlumec

Muzeum se nachází v údolí potoka pod dominantou zámku ve Vysokém Chlumci u Sedlčan. Jedná se o soustavu zemědělských usedlostí doplněné nářadím a stroji i sakrální stavby.

Česko - rakouské centrum rozvoje lidových tradic

Centrum se nachází v prostorách bývalé barokní fary z let 1739 - 1740. Centrum je zaměřeno na podporu lidové kultury a spolupráce s cílem přiblížit nejširší veřejnosti živoucí tradice v Jihočeském kraji a Dolním Rakousku.

X

Přihlášení do administrace