Maškarní sdružení Milevsko, spolek pro udržování tradic v Milevsku

+420 608 638 757muzeum@milevskem.cz

Kam v Milevsku

Co navštívit během výletu za Milevskými maškarami v Milevsku

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

Naše město má pár zajímavostí, které doporučujeme navštívit, ale i náš region vám nabízí pár zajímavých míst nacházející se v okolí našeho města, která stojí za shlédnutí. Proto vás prostřednictvím naší nabídky zveme na jejich návštěvu.

Maškarní lavička

Socha s motivem maškar akcentuje výtvarným způsobem vstup do Muzea, stává se poutačem pro návštěvníky a turisty. Určitě stojí za to se na ní vyfotit a získat tak originální památku na město samotné i na Milevské maškary.

Vrch Hůrka

Vyhlídka z tohoto kopce směrem na Milevský klášter patří mezi nejhezčí ve městě! Zalesněný kopec, místními nazývaný Hůrka, sloužil v minulosti vedle Šibenného vrchu jako popravní místo na Milevsku.

Pomník Járy Cimrmana

Dne 26. 5. 2022 byl za velké účasti milevského obyvatelstva v Milevsku slavnostně odhalen pomník Járy Cimrmana (fiktivní postava univerzálního českého génia), který se tu zasloužil o vybudování milevských Závodů na výrobu vzduchotechnických zařízení.

Křížová (meditační) cesta v Milevsku

Myšlenka této cesty v Milevsku vznikla již před deseti lety, ještě za působení P. Jakuba Berky. Vzešla ze Spolku pro rozvoj kultury v Milevsku, u zrodu stáli Mgr.Martin Třeštík, Mgr. Josef Bílek, Pater Jakub Berka a další členové spolku.

Židovský hřbitov u Milevska

Židovský hřbitov je situován severovýchodně od města Milevska, u bývalé hájovny Židovna, a dnes spadá do katastru městyse Sepekov.

VPZ Květov

V Květově se nachází památkově chráněné roubené i zděné usedlosti jihočeské lidové architektury - tzv. jihočeského selského baroka.

Tvrz Vlksice

Na tvrzi jsou pořádána divadelní představení – v červenci divadlo TY-já-tr a v září divadlo KAŠPAR, která každoročně přilákají řadu návštěvníků. Není se čemu divit, vždyť prostředí této starobylé tvrze ještě umocňuje děj těchto divadelních her.

Tvrz Holešice

Prožijte chvíle volna a zábavy, které nabízí historická tvrz Holešice na Orlické přehradě. Uprostřed přírody středního Povltaví najdete ubytování i nepřeberné možnosti trávení volného času. Lokalita nabízí řadu způsobů zdravého aktivního odpočinku

Horní tvrz Kestřany

Areál kestřanských gotických tvrzí se skládá z hospodářského dvora, Horní a Dolní vodní tvrze a ranně barokního zámku. Toto seskupení čtyř původních šlechtických sídel na poměrně malé ploše je v naší republice unikát.

Zřícenina Dobronice

Zřícenina hradu Dobronice se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 m, 6 km od města Bechyně.

Kovářovský židovský hřbitov

Židovský svahový hřbitov na úbočí Kovářské hůrky u obce Kovářov byl založen v první polovině 19. století.

Židovský hřbitov u Chyšek

Hřbitov byl založen na počátku 18. století a byl užíván do začátku 20. století. Poměrně velký hřbitov je ohrazen kamennou zdí a je poměrně prázdný.

Židovský hřbitov u Zběšiček

Židovská komunita ve Zběšičkách, která se datuje z doby před rokem 1723, přestala existovat podle zákona z roku 1890. Hřbitov byl založen roku 1750. Nejstarší náhrobky jsou z doby založení a nejnovější z roku 1932.

X

Přihlášení do administrace