Maškarní sdružení Milevsko, spolek pro udržování tradic v Milevsku

+420 608 638 757muzeum@milevskem.cz

Kam v Milevsku

Co navštívit během výletu za Milevskými maškarami v Milevsku

Tvrz Holešice

Fotografie k Tvrz Holešice

Prožijte chvíle volna a zábavy, které nabízí historická tvrz Holešice na Orlické přehradě. Uprostřed přírody středního Povltaví najdete ubytování i nepřeberné možnosti trávení volného času. Lokalita nabízí řadu způsobů zdravého aktivního odpočinku

Historie

Tato starobylá tvrz byla vystavěna ve 12. století a patří mezi kulturní památky. Tvrz je připomínána v roce 1380 jako sídlo Kunešovo, od roku1454 byla v držení H. Vintíře z Kadova, později Zdeňka ze Šternberka a dalších pánů z roku Švamberků. Roku 1506 byly Holešice postoupeny Bohuslavem ze Švamberka zvíkovskému Jindřichu ze Švamberka a tím byly připojeny ke zvíkovskému a později orlickému panství. Tvrz se nachází v krásné přírodě u Orlické přehrady v blízkosti rekreačních středisek Radava a Podskalí (v katastru obce Chrást). Zachoval se zde val, příkop, polokruhová bašta a v přilehlém dvorci budovy můžete spatřit zbytky renesančních štítů včetně sgrafitové výzdoby.

Současnost

Tvrz Holešice funguje celoročně (listopad – duben pro skupiny nad 20 osob). V současné době tvrz nabízí možnost ubytování v penzionu, chatkách, obytných přívěsech nebo kempu. Celková kapacita činí 105 lůžek, v případě větší skupiny je možnost rozšíření. Stravování je poskytováno prostřednictvím restaurace se zahrádkou, která se nachází přímo v areálu a v případě zájmu je zde možnost plné penze, polopenze, rautů, grilování atd. Toto místo je vhodné pro rekreaci rodin, školy v přírodě, podniková školení, svatby, sportovní soustředění, rybaření apod. V areálu je k dispozici bazén, stolní tenis, kurt na volejbal, nohejbal, kulečník a připojení k internetu zdarma. Dále si zde můžete zapůjčit plachetnici i včetně kapitána a nově si můžete vybrat koně a vyrazit na krásnou projížďku. V případě špatného počasí máte možnost využít velký sál (tělocvična), který je součástí tvrze. Pro skupiny jsou zde pořádány tradiční staročeské zabíjačky, zahradní party či husí a kachní hody.

Adresa cíle Tvrz Holešice, Chrást, 399 01 Milevsko
Telefon +420 777 083 887
E-mail tvrzholesice@seznam.cz
Web https://www.tvrzholesice.cz/
X

Přihlášení do administrace