Maškarní sdružení Milevsko, spolek pro udržování tradic v Milevsku

+420 608 638 757muzeum@milevskem.cz

Kam v Milevsku

Co navštívit během výletu za Milevskými maškarami v Milevsku

Monínec

Fotografie k Monínec

Můžete se u nás ubytovat, najíst, sportovat od rána do večera, ale také si dopřát zasloužený odpočinek. A to po celý rok.

Najdete nás na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný pří  Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. 

Léto na Monínci

Při vaší letní dovolené se nemusíte hnout z areálu a nudit se nebudete. Ale nabízí se i mnoho výletů ať už na kole, pěšky nebo autem. V létě sportovci ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy.

Přímo v areálu se můžete zabavit v Aktivity parku Monínec, na atrakcích jako je vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec.

Rodiny s dětmi také ocení moderní dětské hřiště, které se nachází u Hotelu Monínec. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno. 

Zima na Monínci

Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Lyžování se vším co k němu potřebujete a ještě k tomu s nejmodernějším systémem zasněžování v Čechách. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem ve dvou skiparcích. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. Areál je navíc vybaven nejmodernější zasněžovací technologí umožňující výrobu sněhu při teplotách nad nulou. Monínec je proto ideálním místem pro lyžování nedaleko Prahy.

Kromě sjezdového lyžování zde najdete i další zimní atrakce jako snowtubing a samozřejmostí je i možnost sáňkování a bobování. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.

Zajímavost na Monínci

Chcete vidět na vlastní oči starou poštovnu ze Sněžky? Máte možnost, ta se nachází právě zde. Ano, Stará poštovna je ta roubenka ze Sněžky původně z poloviny 19. století, která to měla už párkrát nahnuté. Tomáš Trnka ji ale spolu s přáteli rozložil do posledního hřebíku a přenesl nejdříve na Javorovou skálu a nyní na samý vrchol Areálu Monínec. Uvnitř se dozvíte víc o její historii a demontáži i o celé oblasti Toulava. Na Starou poštovnu se bez obav vydejte i s menšími dětmi. Zaparkujte u Hotelu Monínec a skrz les to po zelené značce vyšlápněte přímo k cíli. Není to žádná štreka, jen asi půl kilometru, tak určitě nepospíchejte k autu a pokračujte do Osady Ounuz. Malebná vesnička plná roubenek s doškovými střechami vás okouzlí a možná vám bude připadat povědomá, objevila se totiž v Pyšné princezně. A pozor, cestou se můžete stavit i za bizony, takže to bude výlet se vší parádou.

Adresa cíle Sedlec-Prčice - Moninec, 257 91 Moninec
Telefon +420 314 004 539
E-mail rezervace@moninec.cz
Web https://moninec.cz/
X

Přihlášení do administrace